Jedná se o měkčí botu, kterou ocení jak vzpěrači, tak i crossfiťáci. Konstrukcí připomíná Romaleos 3 a 3,5.
Efektivní výška paty je 12,7 mm, což je méně než Romaleos 4 s 19 mm. Proto boty poslouží jak na vzpěračské cviky, tak i na lepší přechod při Crossfitových workoutech a například na švihadlo nebo skákání na bednu.
Savaleos mají i podobnou část na patě, kterou mají Metcon 6. Tato část je určena ke klikům ve stojce a jejich jednoduššímu provedení.
Jedná se o botu, která je připravena vám pomoct u spousty Workoutů a posunout vaše výkony na další úroveň.
Bota je také velkým pomocníkem při dřepech, jelikož vaši nohu skvěle zafixuje.
Stabilita
Rovná, široká podrážka vám nabídne podporu, jako málokterá bota a při tréninku se na ni můžete spolehnout. Bota nabízí vyjímečný přenos síly a podporu při výbušných cvicích.
Zvýšená pata pomáhá k lepší pozici při dřepu a vzpírání.
Stahovací pásek
Stahovací pásek vám zajistí stoprocentní jistotu a můžete se díky nim na botu spolehnout při nejtěžších váhách
Rady a tipy
Nákup boty není většinou malou investicí, tak jak se chovat k botám aby vám co nejdéle vydrželi a podali co nejlepší výkony?
1) Výběr správné velikosti:
Je třeba si uvědomit, že vzpěračské boty nejsou vycházkovou obuví. Naopak v těchto botách budete relativně krátkou dobu při vašich trénincích. Pochopitelně Vám bota musí být pohodlná a neměla by enormně tlačit. Nicméně pokud si vyberete botu o číslo nebo dvě vetší pak nemůžete čekat, že vám bota dobře poslouží. Je třaba vždy myslet na to, že se jedná o boty, které Vás mají "přikovat" k podlaze a poskytnout stabilitu a pevnost. Proto vám doporučujeme si boty osobně vyzkoušet v naší pražské prodejně WORKOUT, kde je můžete porovnat s ostatními a také je rovnou vyzkoušet při cvičení.
2) Dotahovaní
Častým jevem bývá, že při zavazování boty, aby dosáhli co největšího stažení a upevnění boty na noze, se atleti pokouší s tkaničkami pomalu udělat mrtvý tah.... To v žádném případě ne!!! Tkaničky samozřejmě utáhnout pevně, ale primární dotažení zajišťují až stahovací pásky. Pokud tkaničky utáhnete takzvaně na krev, tak při zátěži v tréninku, kdy vám noha nateče, nebudou mít tkaničky jinou možnost než cestovat a tzv. prořezavat se skrz botu ke svobodě - a to určitě nechcete.
3) Větrání
Vzpěračské boty mají většinou dlouhou životnost, takže s vámi nějakou dobu budou. Proto je potřeba dát jim dostatečnou péči. Především pokud máte časté tréninky je vhodné po tréninku z bot vytáhnout vložky a boty nechat vyvětrat. Nikdy boty nesušte na topení nebo blízko zdrojů tepla - popraskají a zničíte je.
Na mytí si vystačíte s mokrým hadrem -(nikdy ne pračka).
4) Zavazování
A na konec co je poměrné časté. Dejte si pozor na zavírání tkaniček do suchého zipu. Výměna roztřepených tkaniček je sice banalita a jednoduchá věc, ale zároveň se tím ničí a rychleji opotřebuje suchý zip pásků a to už taková legrace není.
Zároveň tkaničky neschovávejte pod utahovací pásky. Přestože je to estetické, váš nárt nohy Vám za to nepoděkuje.